Dolap

Evinize uygun renk ve tasarımda size özel Ray dolap ‘lar.

GENEL RESİMLER
Ray dolap
RAY KAPAK MODELLERİ
Raydolap
2 KAPAK DOLAP DETAY
Raydolap
3 KAPAK DOLAP DETAY
Raydolap
4 KAPAK DOLAP DETAY
Dolap Aksesuar
DOLAP AKSESUARLARI
Menteşe Kapak
MENTEŞE KAPAK

Ray Dolap ?

Ray dolap sistemleri insanlara hayatı kolaylaştıran çözümler sunan; pratik, işlevsel ve şık mobilyalardır. Dolap sistemleri dar alanlarda etkili depolama çözümleri sunduğu için çok fazla tercih edilirler. Ray dolap sistemlerinde sürgülü kapak bulunması dolabın küçük odalarda da rahatlıkla kullanılmasına olanak sunar. Kapak açıklığı için ek alana ihtiyaç duyulmasını engelleyen bu dolap sistemleri ile alandan tasarruf ederken aynı zamanda odaların daha ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Ergonomik tasarımları sayesinde büyük bir kullanım kolaylığı sağlayan ray dolap modelleri şıklığı ile de ön plana çıkan mobilyalar arasında yer almaktadır. Raylı dolaplar tercih edildiği zaman odada yatak, şifonyer ya da komodin gibi diğer mobilyalara da geniş bir kullanım alanı sağlamış olursunuz. Günümüzde birçok kesimin tercih ettiği dolap sistemleri hem kullanım kolaylığı hem de özelleştirilebilir iç ve dış yapısıyla bütün ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Tercihleriniz doğrultusunda değiştirilebilen tasarımı sayesinde raylı dolap sistemleri diğer mobilyalarınıza da görünüş olarak uyum sağlar. Bu dolap sistemlerinin sunduğu bir diğer avantaj ise ray dolap kapak sistemlerinin çocuklar tarafından kolay açılamamasıdır. Bu sayede çocuklarınız için güvenli bir alan oluşturabilirsiniz. Lamine ve MDF Lake gibi dayanıklı malzemelerden üretilen dolaplarınızı uzun yıllar boyunca rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Hem iç hem de dış bölümde kullanılan malzemeler sayesinde diğer mobilyalarınızla olduğu gibi genel dolap tasarımında da bir bütünlük elde edebilirsiniz.

Neden Ray Dolap Tercih Etmelisiniz?

Ray dolapların tercih edilmesinin nedenleri arasında ilk başta zeminden tavana kadar kullanım alanı sunmasıdır. Her türlü yüksekliğe uygun bir şekilde yapılabilenray dolaplar, kullanılacak olan odaya tam bir şekilde uyum sağladıkları için evinize özel olarak şekilde üretilebilir. Satın aldığınız standart bir dolabın sunduğu alanın %60’ını etkili bir şekilde kullanabilirken, sizin için özel olarak hazırlanmış raylı dolaplarınızın sunduğu alanın %100’ünü rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda hazırlanmış olan ray dolap ölçüleri teknik çizim ile son hale getirilir. Bu teknik çizimler sayesinde dolabınızın montajı tamamlandığında nasıl görüneceğini yakından inceleyebilirsiniz ve beğenmediğiniz bölümleri yeniden şekillendirebilirsiniz. Ray dolabın dış ölçüleri tamamlandıktan son iç tasarımına istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda karar verebilirsiniz. Bu sayede dolabınızı en etkili ve en verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Özelleştirilebilir olması, isteğe ve ihtiyaçlara göre tasarlanabilmesi bu dolap çeşidinin çok tercih edilmesinin nedenleri arasında önemli bir rol oynamaktadır. Dolapların iç kısmında sadece elbiseleriniz için değil aynı zamanda takılarınız, kemerleriniz için yer ayırabilir hatta gizli kasanız için özel bir bölme bile oluşturabilirsiniz. Küçük evlerde raylı dolap sistemleri fazladan bir giyinme odası ihtiyacını da ortadan kaldırır ve geniş bir kullanım alanı sunar.

İç Tasarım Nasıl Olmalı?

Ray dolabınızı sipariş etmeden önce dolap için ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız dolabınızın iç tasarımına karar verme aşamasında önemlidir. Bu dolap çeşidinin avantajlarından birisi de sadece yatak odasında değil mutfak ya da tavan arası gibi evin her yerinde kullanılabilir olmasıdır. Kullanım alanını seçtikten sonra bu alana göre dolabınızda saklayacağınız eşyaların bir listesini çıkararak size en uygun iç tasarıma karar verebilirsiniz. Dolapların iç tasarımının, standart dolaplara göre özelleştirilebilir olması ray dolapların daha çok tercih edilmesini sağlayan özelliklerinden birisidir. Katlı kazak bölmeleri, elbise, pantolon, kemer ve fular askısı gibi seçenekler ile saklanması gereken birçok kıyafetinizi tek bir yerde saklayabilirsiniz. Ayrıca dolapta kullanacağınız bölmeleri yan yana dizmek yerine dolabınızda saklayacağınız eşyaların kullanım sırasını belirlemek ve dolabın iç kısmını bu kullanım alışkanlığına göre şekillendirmek kullanım sırasında zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Ray dolap fiyatları konusunda da sunduğu maksimum verim sayesinde standart dolaplara göre daha avantajlıdır. Kullanılan malzeme ve ölçüye göre belirlenmektedir.

Size özel üretim ve projelendirme için 0216 355 77 54  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Ray Dolap Modelleri ve Fiyatları Size Özel Projelendirme & Üretim

Evimize satın aldığımız eşyalar uzun yıllar bizimle olacağı için mobilya seçimine özen göstermek gerekiyor. Öncelikle nasıl bir mobilyaya ihtiyacımız var, işlevsel mi, eşyayı yerleştirecek alan mevcut mu vb. sorulara cevaplamalıyız.

Giysi dolabı da titizlikle seçmemiz gereken eşyalardan biri. Zira hayat boyu giysilerimizi muhafaza edecek bir depolama alanına ihtiyacımız olacak. Aşağıda size fikir vermesi açısından 14 dolap modeli derledik. Şimdi sırayla göz atalım.

1- Kabin şeklinde

Ирина Рожкова - частный дизайнер интерьера: tarz Giyinme Odası

 

İlk dolap modeli oldukça orijinal. Çünkü giysi dolabı kabin şeklinde tasarlanmış. Giysileriniz için harici bir oda bulunmuyorsa eğer dolap alanını küçük bir kabin şeklinde tasarlayabilirsiniz. Böylece küçük de olsa giysileriniz ayrı bir bölme olur.

 

2- U şeklinde

Giyinme odası
Giyinme odası
 

İlk örnek kadar yaratıcı bir diğer dolap fikri tüm duvarları kaplayacak şekilde tasarlanmış. Alanlar kayıpsız verimli şekilde kullanılmış.

 
 

3- İşlevsel fikirler

formativ. indywidualne projekty wnętrz: tarz Giyinme Odası

 

Bir diğer sıra dışı dolap tasarımı son derece dar bir alan içinde düzenlenmiş. Bir duvarda açık raflar, askılar ve çekmeceler bulunurken karşı hizada toplu iğne başını andıran minik yuvarlak aparatlar duvara monte edilmiş. Bu alana çanta, giysi, takı gibi her türlü eşyayı asabiliyorsunuz.

4- Yatak altına

Olivier Olindo Architecte: tarz Giyinme Odası

 

Sıradaki mobilya, stüdyo daireler için çok kullanışlı bir fikir. Sadece bir yatak genişliğindeki alana yatağı yükselterek giysi dolabı eklenmiş. Raylı bir sistem sayesinde dışa doğru çekilen askılık küçük olmakla birlikte evin karakterine son derece uygun.

5- Oturma odasında

Pia Estudi: tarz Giyinme Odası

 

Yine küçük daireler için işe yarar bir diğer fikir dolabı oturma odasına yerleştirmek. Elbette odanın dekoruna uygun bir model olması şart. Bu örnekte dolabı kamufle etmek için duvar gibi beyaz bir dolap seçilmiş. Kapaktaki ayna parçaları ise görsel açıdan şıklık yaratıyor.

6- Sıra dışı ve doğal

GN İÇ MİMARLIK OFİSİ – moda atölyesi: tarz Giyinme Odası

 

Eğer büyük bir giysi dolabına ihtiyacınız yoksa daha cesur fikirler deneyebilirsiniz. Bu örnekte işlem görmemiş ağaç dalları ve biraz iple minimal ve çok doğal bir askılık elde edilmiş.

 
 

7- Uygun olan her boşluk

La Fustería - Carpinteros: tarz Koridor ve Hol

 

Merdiven altı ve etrafı genellikle atıl kalan boşluklardır. Özellikle merdiven koridorda bulunuyorsa. Ancak bu örnekteki gibi merdiven altı da dahil edilerek işlevsel bir dolap tasarlanabilir.

8- Görsel oyunlar

Örnek fotoğrafta gördüğünüz dolap tasarımı aslında oldukça basit. Ama buna rağmen bir hayli etkileyici. Beyaz duvarlar ve ahşap karışımıyla algımızla oynayan bir dolap yapılmış.

9- Üst üste

Trestrastos: tarz Giyinme Odası

 

Giysi dolaplarında genellikte tek bir alan askı için ayrılır. Oysa sizin en çok askıya ihtiyacınız olabilir. Örnek dolap ise bu soruna pratik bir çözüm sağlıyor. Üst üste yerleştirilen askılar ile dolabınız hazır.

10- Aynalı dolap

Ray dolap
Ray dolap
 

Hem dolabı sıradanlıktan kurtarmak hem de mekanı olduğundan daha geniş göstermek için ayna kapaklı dolaplar tercih edebilirsiniz.

11- Bir bölücü olarak dolap

Borges de Macedo, Arquitectura.: tarz Giyinme Odası

 

Giyinme odası olmasa dahi yatak odasında kendi alanınızı oluşturabilirsiniz. Tamamen pürüzsüz kapaklı bir dolabı yatağa paralel ve ters şekilde yerleştirmeniz yeterli.

12- Pratik askılık

Korbo: tarz Koridor ve Hol

Çok fazla giysisi olmayanlar için ideal bir diğer dolap sadece askılıktan ibaret. Ek olarak duvara monte edilebilen sepetler de açık raf işlevi görüyor.

13- Buzlu cam

Bloque B Arquitectos: tarz Giyinme Odası

 

Ne ayna ne de mat kapaklar. Buzlu cam da dolabı kapağı için bir diğer alternatif.

14- Kapı etrafına

Aykuthall Architectural Interiors – LMS EVI TESVIKIYE: tarz Giyinme Odası